2023-cü ilin 11 dekabr tarixində Aktau şəhərində fəaliyyət göstərən Ş.Yessenov adına Dövlət Universitetində "Ulu Öndər Heydər Əliyevin Türk Dünyasının möhkəmlənməsində xidmətləri" mövzusunda elmi konfrans keçirilmişdir.
2023-cü ilin 11 dekabr tarixində Aktau şəhərində fəaliyyət göstərən Ş.Yessenov adına Dövlət Universitetində "Ulu Öndər Heydər Əliyevin Türk Dünyasının möhkəmlənməsində xidmətləri" mövzusunda elmi konfrans keçirilmişdir. Bunula yanaşı, sözügedən konfrans çərçivəsində Baş Konsulluq tərəfindən qazax dili tərcümə etdirilərək çap olunmuş xalq yazıçısı Elmira Axundovanın müəllifi olduğu "Zərifə və Heydər Əliyevlər- Əbədiyaşar Məhəbbət" kitabının təqdimat mərasimi keçirilmişdir.

пресс-релиз 11 декабря 2023
11 декабря 2023 года в Каспийском государственном университет технологий и инжиниринга имени Ш. Есенова, состоялась научная конференция на тему «Заслуги Великого лидера Гейдара Алиева в укреплении тюркского мира».
11 декабря 2023 года в Каспийском государственном университет технологий и инжиниринга имени Ш. Есенова, состоялась научная конференция на тему «Заслуги Великого лидера Гейдара Алиева в укреплении тюркского мира». Кроме того, в рамках конференции состоялась церемония презентации книги известной азербайджанской писательницы Эльмиры Ахундовой "Зарифа и Гейдар Алиев - вечная любовь", переведенной на казахский язык Генеральным консульством.