Mətbuat şərhi 20 may 2023
2023-cü ilin 20 may tarixində Aktau şəhərində Manqistau vilayətinin Xalq Assambleyası-Dostluq Evində Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibəti ilə rəsmi qəbul keçirilmişdir.
2023-cü ilin 20 may tarixində Aktau şəhərində Manqistau vilayətinin Xalq Assambleyası-Dostluq Evində Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibəti ilə rəsmi qəbul keçirilmişdir. Tədbir 3 hissədən - foto sərgi, konsert proqramı və  ziyafətdən ibarət olmuşdur. Tədbirdə 600 nəfərdən artıq qonaq iştirak etmişdir. Qonaqlar arasında Aktau şəhərində akkreditə olunan diplomatik korpusun nümayəndələri, vilayət Akimliyinin-Qubernatorluğunun (qubernator və rəsmi şəxslər), şəhər meriyasının, hüquq mühafizə orqanlarının rəhbər şəxsləri, vilayət və şəhər Məsləhət Şurasının, Ağsaqqallar və Veteran Şuralarının, Xalq Assambleyasının üzvləri, digər yerli icra orqanlarının nümayəndələri, vilayət üzrə fəaliyyət göstərən digər millətlərin icma nümayəndələri, Azərbaycanlı diaspora fəalları, tələbələr və KİV nümayəndələri olmuşdur. Konsert proqramı Natiq Ritm qrupunun, Mirvari rəqs qrupunun, tanınmış tar ustası Şəhriyar İmanovun musiqi qrupunun və Manqistau vilayətinin Xalq Rəqs Qrupunun müşayiəti ilə keçirilmişdir. Konsert Proqramından sonra qonaqlar üçün rəsmi ziyafət təşkil edilmiş və qonaqlara milli təamlarımız təqdim edilmişdir. Tədbir vilayətin yerli KİV-ləri tərəfindən geniş işıqlandırılmışdır.

пресс-релиз 20 мая 2023
20 мая 2023 года в Ассамблее народов Казахстана Мангистауской области в г.Актау состоялся официальный прием по случаю 100-летия Великого лидера Гейдара Алиева.
20 мая 2023 года в Ассамблее народов Казахстана Мангистауской области в г.Актау состоялся официальный прием по случаю 100-летия Великого лидера Гейдара Алиева. Мероприятие состояло из 3-х частей – фотовыставки, концертной программы и фуршета. В мероприятии приняли участие более 600 гостей. Среди гостей были представители дипломатического корпуса в г.Актау, члены областной администрации акимата (аким, заместители), акимата города, правоохранительных органов, Мажилис Парламента Республики Казахстан в г.Актау, Советов старейшин и ветеранов, депутаты Народного Собрания. Присутствовали представители других местных исполнительных органов, представители общин других национальностей, действующих в области, активисты азербайджанской диаспоры, студенты и представители СМИ. Концертную программу сопровождали группа «Натик Ритм», танцевальный коллектив «Мирвари», музыкальный коллектив известного тар-мастера Шахрияра Иманова, Ансамбль народного танца Мангистауской области. После концертной программы для гостей был организован официальный банкет и представлены наши национальные блюда. Мероприятие широко освещалось местными СМИ области.