Mətbuat şərhi 07 mart 2023
2023-cü ilin 7 mart tarixində Baş Konsulluğun başçısı v.i.e Elçin Məmmədovun Manqistau vilayətinin akimi (qubernatoru) cənab Nurlan Noqayevlə nəzakət görüşü keçirilmişdir.
2023-cü ilin 7 mart tarixində Baş Konsulluğun başçısı v.i.e Elçin Məmmədovun Manqistau vilayətinin akimi (qubernatoru) cənab Nurlan Noqayevlə nəzakət görüşü keçirilmişdir. Görüş zamanı iki ölkə arasında dinamik şəkildə inkişaf edən yüksək səviyyəli əlaqələrdən, dövlət başçılarının qarşılıqlı səfərlərindən, regional iqtisadi, mədəni, humanitar əlaqələrdən, artan ticarət dövriyyəsindən, qarşılıqlı investisiya yatırımı imkanlarından, sərmayənin təşviqi və qorunması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərdən, qardaşlaşmış şəhərlər kontekstində görülən işlərdən danışılmış, eləcə də əlaqələrin daha da inkişafı yönündə mövcud olan potensial və realizə oluna biləcək layihələr ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.

7 марта 2023 года глава Генерального консульства Эльчин Маммадов провел встречу вежливости с акимом Мангистауской области господином Нурланом Ногаевым.
7 марта 2023 года глава Генерального консульства Эльчин Маммадов провел встречу вежливости с акимом Мангистауской области господином Нурланом Ногаевым. В ходе встречи речь шла о динамично развивающихся отношениях на высоком уровне между двумя странами, взаимных визитах глав государств, региональных экономических и культурно-гуманитарных связях, увеличении товарооборота, возможных мерах для взаимных инвестиций, проделанная работа в контексте городов-побратимов, а также обмен идеями о потенциальных и реализуемых проектах в направлении дальнейшего развития отношений.