İlham Əliyev AŞPA-nın Monitorinq Komitəsinin həmməruzəçilərini qəbul edib
Prezident İlham Əliyev Avropa Şurası Parlament Assambleyasının (AŞPA) Monitorinq Komitəsinin həmməruzəçiləri Sezar Florin Predanı və Stefan Şennakı qəbul edib.
AŞPA Monitorinq Komitəsinin həmməruzəçiləri səfər çərçivəsində Bakıda keçirəcəkləri görüşlər barədə dövlətimizin başçısına məlumat verdilər.
Görüşdə Azərbaycan ilə Avropa Şurası Parlament Assambleyası arasında əməkdaşlığın hazırkı vəziyyəti və perspektivləri ilə bağlı məsələlər müzakirə olundu, əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da inkişaf etdirilməsi imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Ильхам Алиев принял содокладчиков Мониторингового комитета ПАСЕ
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял содокладчиков Мониторингового комитета Парламентской Ассамблеи Совета Европы Сезара Флорина Преду и Стефана Шеннака.
Содокладчики Мониторингового комитета ПАСЕ проинформировали главу государства о встречах, которые проведут в Баку в рамках визита.
На встрече были обсуждены вопросы, связанные с нынешним положением и перспективами сотрудничества между Азербайджаном и Парламентской Ассамблеи Совета Европы, состоялся обмен мнениями о возможностях дальнейшего развития взаимодействия.