Mətbuat şərhi 25 aprel 2016
Prezident İlham Əliyevin və ölkəmizə işgüzar səfərə gələn Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın görüşü olub.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanı və xanımı Əminə Ərdoğanı qarşıladılar.
Görüşdə ölkələrimiz arasında strateji tərəfdaşlığa əsaslanan dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurlu inkişafından məmnunluq ifadə edildi. Yüksək səviyyəli görüşlərin əməkdaşlığın inkişafı baxımından önəmi vurğulandı. Əlaqələrimizin bundan sonra da inkişaf edəcəyinə əminlik bildirildi. Bakıda keçirilən BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansının VII Qlobal Forumunun əhəmiyyəti vurğulandı və bu tədbirin beynəlxalq əməkdaşlıq işinə töhfə verdiyi bildirildi.
Söhbət zamanı ikitərəfli münasibətlər və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərlə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.

пресс-релиз 25 апреля 2016
Состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и Президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана, прибывшего в нашу страну с рабочим визитом.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева встретили Президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана и его супругу Эмине Эрдоган.
На встрече было выражено удовлетворение успешным развитием основанных на стратегическом партнерстве дружественных и братских отношений между нашими странами во всех областях. Было подчеркнуто значение встреч высокого уровня с точки зрения развития сотрудничества, выражена уверенность в дальнейшем развитии наших связей. На встрече было отмечено значение проводимого в Баку VII Глобального форума Альянса цивилизаций ООН, подчеркнуто, что это мероприятие вносит вклад в международное сотрудничество.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями о двусторонних отношениях и других вопросах, представляющих взаимный интерес.