Mətbuat şərhi 04 fevral 2017
Fevralın 2-də Pakistan İslam Respublikasının Milli Assambleyasının xarici əlaqələr üzrə daimi komitəsi 32-ci iclasında Azərbaycan Respublikası hökuməti və xalqı ilə həmrəylik nümayiş etdirərək qətnamə qəbul edib.
Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, qətnamədə Azərbaycan ərazilərinin Ermənistan tərəfindən işğalı və 26 fevral 1992-ci ildə Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycanın Xocalı şəhərində mülki əhaliyə qarşı törədilmiş soyqırımı pislənilir.
Xarici əlaqələr üzrə daimi komitə bir daha Azərbaycan Respublikasının suverenliyi və ərazi bütövlüyünü beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri çərçivəsində təsdiqləyir. Komitə, həmçinin BMT Təhlükəsizlik Şurası və Baş Assambleyasının Ermənistan qoşunlarının Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərindən dərhal, tam və qeyd-şərtsiz çıxarılması ilə bağlı qəbul etdiyi qətnamələrin icra olunmasını tələb edir və beynəlxalq ictimaiyyəti və beynəlxalq təşkilatları Ermənistanı bu qərarların icrasına vadar etməyə çağırır.

пресс-релиз 04 февраля 2017
2 февраля постоянный комитет по внешним связям Национальной Ассамблеи Исламской Республики Пакистан, демонстрируя солидарность с правительством и народом Азербайджанской Республики, принял на своем 32-м заседании резолюцию.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в пресс-службе Министерства иностранных дел, в резолюции осуждается оккупация Арменией территорий Азербайджана и геноцид, совершенный 26 февраля 1992 года армянскими вооруженными силами против мирного населения в азербайджанском городе Ходжалы.
Постоянный комитет по внешним связям вновь подтверждает суверенитет и территориальную целостность Азербайджанской Республики в рамках признанных на международном уровне границ. Комитет также требует выполнения резолюций Совета Безопасности и Генеральной Ассамблеи ООН о незамедлительном, полном и безоговорочном выводе армянских войск с оккупированных азербайджанских территорий, и призывает международную общественность и международные организации принудить Армению к выполнению этих постановлений.