Aprelin 2-də Belarus Respublikasının Prezidenti Aleksandr Lukaşenko Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə telefonla zəng edib.
Belarus Prezidenti Ermənistan-Azərbaycan qoşunlarının təmas xəttində baş vermiş son hadisələrlə bağlı narahatlığını bildirib.
Prezident İlham Əliyev Belarus Prezidentini son hadisələrlə bağlı məlumatlandıraraq qeyd edib ki, Azərbaycan Silahlı Qüvvələri Ermənistan tərəfinin törətdiyi növbəti təxribatın və mövqelərimizə hücumun qarşısını alıb, qarşı tərəfə lazımi cavab verib.

2 апреля Президент Республики Беларусь Александр Лукашенко позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Президент Беларуси выразил озабоченность в связи с последними событиями, произошедшими на линии соприкосновения войск Армении и Азербайджана.
Информируя Президента Беларуси о последних событиях, Президент Ильхам Алиев отметил, что вооруженные силы Азербайджана предотвратили очередную провокацию армянской стороны и атаку на наши позиции, дали противоположной стороне надлежащий отпор.