Müdafiə Nazirliyinin Tibb Baş İdarəsinin rəisi tibb xidməti general-mayoru Natiq Əliyev: Düşmən tərəfindən sanitar tibb maşını atəşə tutulub
Qoşunların təmas xəttində hərbi əməliyyatların dayandırılması barədə tərəflərin əldə etdiyi razılaşmaya baxmayaraq Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri müxtəlif istiqamətlərdə mövqelərimiz və yaşayış məntəqələrimizi atəşə tutmaqda davam edir. Aprelin 7-də cəbhənin Ağdərə-Goranboy istiqamətində düşmən tərəfindən atəşkəsin növbəti dəfə pozulması nəticəsində yaralanan və xəsarət alan mülki əhalini təxliyyə edən sanitar tibb maşını atəşə tutulub.
Hadisə nəticəsində sanitar maşına ciddi ziyan dəysə də, xoşbəxtlikdən xəsarət alan olmayıb. Ermənilər tərəfindən törədilmiş bu hadisə beynəlxalq hüquq normalarının kobud şəkildə pozulması kimi dəyərləndirilir.

Начальник Главного Медицинского Управления Министерства Обороны генерал-майор медицинской службы Натиг Алиев: Вражеские силы обстреляли санитарно-медицинскую машину
Несмотря на достигнутую договорённость о прекращении военных действий, подразделения вооруженных сил Армении продолжают обстреливать наши позиции и населенные пункты расположенные в различных направлениях. 7 апреля 2016 г. в результате очередного нарушения режима прекращения огня в направлении Агдере-Геранбой была обстреляна санитарно-медицинская машина которая эвакуировала раненых и получивших увечья гражданское население.
Несмотря на то что в результате обстрела машина получила серьезные повреждения, к счастью никто не пострадал. Данный прецедент оценивается как серьезное нарушение международного права.