İlham Əliyev ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrlərini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev aprelin 6-da ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri Ceyms Uorliki, İqor Popovu, Pyer Andryönü və ATƏT-in hazırkı sədrinin xüsusi nümayəndəsi Anji Kaspşiki qəbul edib.
Görüşdə Ermənistan-Azərbaycan qoşunlarının təmas xəttində baş vermiş son hadisələrlə bağlı vəziyyət müzakirə olundu.
Həmsədrlər cəbhə xəttində atəşkəs razılaşmasının əldə olunmasını alqışladılar. Onlar belə bir fikri diqqətə çatdırdılar ki, Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli ilə bağlı hazırda aparılan danışıqlar daha intensiv xarakter almalı və bu danışıqlar nəticəsində münaqişə tezliklə öz həllini tapmalıdır.

Ильхам Алиев принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 6 апреля принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ Джеймса Уорлика, Игоря Попова, Пьера Андрио и специального представителя действующего председателя ОБСЕ Анжи Каспшика.
В ходе встречи была обсуждена ситуация, связанная с последними событиями на линии соприкосновения армянских и азербайджанских войск.
Сопредседатели приветствовали достижение соглашения о прекращении огня на линии фронта. Они подчеркнули, что проводимые в настоящее время переговоры по урегулированию армяно-азербайджанского, нагорно-карабахского конфликта должны быть интенсифицированы, и по их итогам конфликт должен быть решен в ближайшее время.