Prezidentin Mətbuat Xidmətinin məlumatı
Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün qorunub saxlanması, erməni işğalçılarının 2016-cı il aprelin 2-dən 5-dək qoşunların təmas xəttində törətdikləri silahlı təxribatların qarşısının alınması və düşmənin dinc əhaliyə hücumlarının dəf edilməsi zamanı göstərdikləri qəhrəmanlıq və igidliyə görə Azərbaycan hərbçilərinin xüsusi fərqlənən bir qrupu 2016-cı il aprelin 19-da Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamları ilə yüksək fəxri ada layiq görülüb, orden və medallarla təltif olunub.
Vətən qarşısındakı xidmətlərinə görə təltif edilənlər arasında “Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı” fəxri adına, “Azərbaycan Bayrağı” və “Vətənə xidmətə görə” ordenlərinə, “Vətən uğrunda”, “İgidliyə görə” və “Hərbi xidmətlərə görə” medallarına layiq görülənlər vardır.

19 апреля 2016 года соответствующими распоряжениями Президента Азербайджанской Республики группа особо отличившихся военнослужащих Азербайджана за проявленные героизм и отвагу при защите территориальной целостности Азербайджанской Республики, предотвращении вооруженных провокаций, совершенных армянскими оккупантами со 2 по 5 апреля 2016 года на линии соприкосновения, и отражении атак врага на мирное население была удостоена высокого почетного звания, награждена орденами и медалями.
Среди награжденных за заслуги перед Родиной – удостоенные почетного звания «Национальный герой Азербайджана», орденов «Азербайджанское знамя» и «За службу Отечеству», медалей «За Родину», «За отвагу», и «За военные заслуги».