Ermənistan və Azərbaycan qoşunlarının təmas xəttində növbəti monitorinq keçiriləcək
ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsinin mandatına uyğun olaraq, mayın 19-da Azərbaycan Respublikası Ağdam rayonunun Baş Qərvənd kəndinin şimalından keçən Ermənistan və Azərbaycan qoşunlarının təmas xəttində növbəti monitorinqin keçirilməsi planlaşdırılır.
Monitorinqi Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin nəzarət etdiyi ərazidə ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsinin səhra köməkçiləri Xristo Xristov və Yüksək Səviyyəli Planlaşdırma Qrupunun (YSPQ) rəhbəri polkovnik Hans Lampalzer keçirəcəklər.
Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən işğal edilmiş və nəzarət olunan Azərbaycan ərazisində isə monitorinqi ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin şəxsi nümayəndəsinin səhra köməkçiləri Piter Şvedberq, Saymon Tiller və YSPQ-in nümayəndəsi polkovnik Andrey Baraşkin keçirəcəklər.

На линии соприкосновения войск Армении и Азербайджана будет проведен очередной мониторинг
В соответствии с мандатом личного представителя действующего председателя ОБСЕ, 19 мая на линии соприкосновения войск Армении и Азербайджана на севере от села Баш Гарвенд Агдамского района Азербайджанской Республики, планируется проведение очередного мониторинга.
Мониторинг на территории, контролируемой Азербайджанскими Вооруженными Силами проведут полевой помощник личного представителя действующего председателя ОБСЕ Христо Христов и руководитель Группы Высокого Планирования (ГВП) полковник Ганс Лампалзер.
Мониторинг на Азербайджанской территории, оккупированной и контролируемой вооруженными силами Армении проведут полевые помощники личного представителя действующего председателя ОБСЕ Питер Шведберг, Саймон Тиллер и представитель ГВП полковник Андрей Барашкин.