İstanbulda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan ilə görüşü olub.
Görüşdə Azərbaycan ilə Türkiyə arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin siyasi, iqtisadi və bütün digər sahələrdə uğurlu inkişafından məmnunluq ifadə edildi. Mütəmadi xarakter daşıyan yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin və görüşlərin ikitərəfli əlaqələrimizin daha da möhkəmləndirilməsi baxımından önəmi qeyd olundu. İstanbulda keçirilən Dünya Humanitar Sammitinin beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi işinə töhfə verdiyi bildirildi.
Söhbət zamanı Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizama salınması ilə bağlı məsələlər müzakirə edildi, ikitərəfli münasibətlərimizin gələcək inkişafına dair fikir mübadiləsi aparıldı.

B Стамбуле состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и Президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана.
На встрече было выражено удовлетворение успешным развитием отношений дружбы и братства между Азербайджаном и Турцией в политической, экономической и во всех других областях. Было отмечено значение взаимных визитов и встреч на высшем уровне, носящих регулярный характер, с точки зрения дальнейшего укрепления наших двусторонних связей. Подчеркнуто, что проходящий в Стамбуле Всемирный гуманитарный саммит вносит вклад в расширение международного сотрудничества.
В ходе беседы состоялось обсуждение вопросов, связанных с урегулированием армяно-азербайджанского, нагорно-карабахского конфликта, был проведен обмен мнениями о дальнейшем развитии двусторонних отношений.