Müdafiə naziri cəbhə bölgəsində yerləşən hərbi hissələrdə olub
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti cəbhə bölgəsində yerləşən hərbi hissələrdə olub.
Ön xətdə, düşmənlə üz-üzə səngərlərdə döyüş növbəsi çəkən şəxsi heyətlə görüşən Müdafiə naziri müdafiənin dayanıqlığı, hərbi qulluqçuların döyüş və mənəvi- psixoloji hazırlığı ilə tanış olub, komanda-müşahidə məntəqəsindən düşmənin mövqelərini izləyib.
Əsgərlərlə nahar edən Müdafiə naziri ön xətdə şəxsi heyətin sosial-məişət şəraitinin daima yaxşılaşdırılması ilə bağlı görülən işlərlə də maraqlanıb və müvafiq tapşırıqlar verib.
Aprel döyüşlərinin iştirakçıları, hazırda həqiqi hərbi xidmətdə olan hərbi qulluqçular Müdafiə nazirinə müraciət edərək xidməti başa vurduqdan sonra da torpaqlarımız işğaldan tam azad olunanadək hərbi xidmət etmək arzusunda olduqlarını bildiriblər.
Şəxsi heyət Vətənə, xalqa, dövlətə sədaqətlə xidmət etdiyini və Ali Baş Komandanın əmri ilə respublikamızın ərazi bütövlüyünün təmin olunması, işğal edilmiş torpaqlarımızın azad edilməsi uğrunda döyüşə hər an hazır olduğunu bildirib.

Министр обороны посетил воинские части, расположенные в прифронтовой зоне
Министр обороны, генерал-полковник Закир Гасанов и руководящий состав министерства посетили воинские части, расположенные в прифронтовой зоне.
Встретившись с личным составом, который несет боевое дежурство на позициях, лицом к лицу с врагом, Министр обороны проверил устойчивость оборонительной линии, ознакомился с боевой и морально-психологической подготовкой военнослужащих, осмотрел с командно-наблюдательного пункта позиции врага.
Затем министр пообедал с солдатами, поинтересовался работой, проделанной по улучшению социально-бытовых условий личного состава на передовой, дал соответствующие указания.
Участники апрельских боев, проходящие действительную военную службу, обратились к министру обороны и заявили, что желают продолжать службу в армии вплоть до полного освобождения наших земель от оккупантов.
Личный состав заверил министра в том, что верно служит своей Родине, народу, государству, и готов по приказу Верховного Главнокомандующего обеспечить территориальную целостность нашей республики и сражаться за освобождение оккупированных территорий.