Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan İlham Əliyevə telefonla zəng edib
Sentyabrın 12-də Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə telefonla zəng edib.
Rəcəb Tayyib Ərdoğan Prezident İlham Əliyevi və Azərbaycan xalqını Qurban bayramı münasibətilə təbrik edib, xalqımıza firavanlıq arzularını çatdırıb.
Prezident İlham Əliyev göstərilən diqqətə və təbriklərə görə minnətdarlığını bildirib, öz növbəsində, Türkiyə Prezidenti və Türkiyə xalqını Qurban bayramı münasibətilə təbrik edib, Türkiyə xalqına əmin-amanlıq və tərəqqi arzulayıb.
Dövlət başçıları ölkələrimiz arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bundan sonra da bütün sahələrdə uğurla inkişaf edəcəyinə əmin olduqlarını bildiriblər.

Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган позвонил Ильхаму Алиеву
12 сентября Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Реджеп Тайип Эрдоган поздравил Президента Ильхама Алиева и азербайджанский народ с Гурбан байрамы, передал пожелания благоденствия нашему народу.
Президент Ильхам Алиев выразил признательность за оказанное внимание и поздравления, в свою очередь, поздравил Президента и народ Турции с Гурбан байрамы, пожелал турецкому народу благополучия и прогресса.
Главы государств выразили уверенность в том, что дружественные и братские отношения между нашими странами будут и дальше успешно развиваться во всех областях.