İlham Əliyev Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinə telefonla zəng etmişdir
Oktyabrın 7-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinə telefonla zəng etmişdir.
Dövlətimizin başçısı Vladimir Putini ad günü münasibətilə təbrik etmiş, ona möhkəm cansağlığı, fəaliyyətində uğurlar arzulamışdır.
Eyni zamanda dövlətimizin başçısı Rusiyada keçirilən parlament seçkilərində “Единая Россия” partiyasının əldə etdiyi böyük qələbə münasibətilə təbriklərini çatdıraraq qeyd etmişdir ki, bununla Rusiya xalqı Vladimir Putinin həyata keçirdiyi siyasətə bir daha öz dəstəyini nümayiş etdirmişdir.
Daha sonra Prezident İlham Əliyev Rusiya Prezidentinin Bakıda keçirilən V Beynəlxalq Humanitar Foruma göndərdiyi məktuba və Rusiya tərəfinin forumda yüksək səviyyədə təmsil olunmasına görə minnətdarlığını bildirmişdir.
Rusiya Federasiyasının Prezidenti göstərilən diqqətə, təbrikə və xoş sözlərə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirmişdir. O, öz növbəsində, Azərbaycanda keçirilən referendumun nəticələri ilə bağlı təbriklərini çatdırmış və bildirmişdir ki, Azərbaycan xalqı bu referendumda səs verməklə Prezident İlham Əliyevin siyasətinə öz dəstəyini ifadə etmişdir.
Telefon söhbəti zamanı dövlət başçıları Azərbaycan Respublikası ilə Rusiya Federasiyası arasında əlaqələrin inkişafından məmnunluq ifadə etmiş və əməkdaşlığımızın bundan sonra da uğurla davam etdiriləcəyinə əmin olduqlarını bildirmişlər.

Ильхам Алиев позвонил Президенту Российской Федерации Владимиру Путину
7 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев позвонил Президенту Российской Федерации Владимиру Путину.
Глава государства поздравил Владимира Путина с днем рождения, пожелал ему крепкого здоровья, успехов в деятельности.
Одновременно глава государства передал поздравления по случаю большой победы, одержанной партией «Единая Россия» на парламентских выборах в России, отметив, что тем самым народ России еще раз продемонстрировал поддержку политики, проводимой Владимиром Путиным.
Затем Президент Ильхам Алиев выразил признательность за письмо Президента России состоявшемуся в Баку V Международному гуманитарному форуму и за то, что российская сторона была представлена на Форуме на высоком уровне.
Президент Российской Федерации поблагодарил Президента Ильхама Алиева за проявленное внимание, поздравление и добрые слова. Он, в свою очередь, передал поздравления в связи с результатами проведенного в Азербайджане референдума и подчеркнул, что, проголосовав на этом референдуме, азербайджанский народ выразил поддержку политике Президента Ильхама Алиева.
В ходе телефонного разговора главы государств выразили удовлетворение развитием связей между Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией, высказали уверенность в том, что наше сотрудничество будет успешно продолжаться и впредь.