İlham Əliyev Türkiyənin iqtisadiyyat nazirinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Prezident İlham Əliyev Türkiyə Respublikasının iqtisadiyyat naziri Nihat Zeybekcinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Prezident İlham Əliyev Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurasına üzv dövlətlərin iqtisadiyyat nazirlərinin Bakıda keçiriləcək görüşünün önəmini qeyd etdi. Dövlətimizin başçısı Türkiyə Respublikasının iqtisadiyyat naziri Nihat Zeybekcinin Azərbaycana səfərinin həm Şuranın iclasında iştirakı, həm də ölkələrimiz arasında iqtisadi əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi ilə bağlı müzakirələrin aparılması baxımından əhəmiyyətini vurğuladı.
Nazir Nihat Zeybekci Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın salamlarını Prezident İlham Əliyevə çatdırdı.
Ölkələrimiz arasında dostluq və qardaşlıq əlaqələrinə toxunan nazir Nihat Zeybekci 15 iyul hadisələri zamanı Azərbaycanın Türkiyəyə ən böyük dəstək verən ölkə olduğunu dedi.
Azərbaycan ilə Türkiyənin ən yaxın qardaş ölkələr olduğunu vurğulayan dövlətimizin başçısı ölkələrimizin bir-birinə hər zaman dəstək vermələrini təbii hal kimi dəyərləndirdi.
Görüşdə Azərbaycan-Türkiyə Yüksək Səviyyəli Strateji Əməkdaşlıq Şurasının iclaslarının əlaqələrimizin daha da möhkəmləndirilməsi baxımından önəmi vurğulandı, iqtisadi sahədə əməkdaşlığımızın inkişafına dair məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Dövlət başçısı Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın salamlarına görə minnətdarlığını bildirdi, onun da salamlarını Türkiyə Prezidentinə çatdırmağı xahiş etdi.

Ильхам Алиев принял делегацию во главе с министром экономики Турции
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял делегацию во главе с министром экономики Турецкой Республики Нихатом Зейбекчи.
Президент Ильхам Алиев отметил значение предстоящей в Баку встречи министров экономики стран-членов Совета сотрудничества тюркоязычных государств. Глава государства подчеркнул важность визита в Азербайджан министра экономики Турецкой Республики Нихата Зейбекчи как в плане участия в заседании Совета, так и с точки зрения проведения обсуждений, касающихся дальнейшего развития экономических связей между нашими странами.
Министр Нихат Зейбекчи передал Президенту Ильхаму Алиеву приветствия Президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана.
Коснувшись дружбы и братских связей между нашими странами, министр Нихат Зейбекчи сказал, что Азербайджан был страной, которая оказала Турции самую большую поддержку во время событий 15 июля.
Подчеркнув, что Азербайджан и Турция являются самыми близкими братскими странами, глава государства расценил постоянную взаимную поддержку наших стран как естественное явление.
На встрече было подчеркнуто значение заседаний Совета стратегического сотрудничества высокого уровня Азербайджан-Турция с точки зрения дальнейшего укрепления наших связей, состоялся обмен мнениями по вопросам развития нашего сотрудничества в экономической сфере.
Глава государства выразил признательность за приветствия Президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана, просил передать и его приветствия Президенту Турции.