“ASAN Viza” portalı tam istifadəyə verilib
Yanvarın 10-dan etibarən “ASAN Viza” portalı (www.evisa.gov.az ) test rejimindən çıxaraq tam istifadəyə verilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Anar Hüseynov AZƏRTAC-a bildirib ki, bu günə kimi “ASAN Viza” portalından 500-ə yaxın əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxs elektron viza əldə edib.
Xatırladaq ki, 2016-cı il dekabrın 16-da “ASAN Viza” portalının təqdimat mərasimi keçirilib. Əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər elektron vizanı “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə 3 addımla (müraciət et, ödəniş et və e-vizanı yüklə) və 3 iş günü ərzində əldə edə bilərlər. Elektron viza üçün dövlət rüsumu 20 ABŞ dolları təşkil edir və bu viza ölkədə qalma müddəti 30 günədək müəyyən edilən birgirişli elektron vizadır.

Полностью запущен портал ASAN Viza
С 10 января портал ASAN Viza (www.evisa.gov.az ) вышел из тестового режима и полностью сдан в пользование.
Как сообщил АЗЕРТАДЖ руководитель пресс-службы Государственного агентства по услугам гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Анар Гусейнов, по сегодняшний день с помощью портала ASAN Viza электронную визу получили около 500 иностранцев и лиц без гражданства.
Напомним, что16 декабря 2016 года состоялось церемония презентации портала ASAN Viza. Иностранцы и лица без гражданства могут приобрести электронную визу посредством трехступенчатой системы ASAN Viza (обратись, оплати и загрузи е-визу) в течение 3 рабочих дней. Государственная пошлина за электронную визу составляет 20 долларов США и является одноразовой электронной визой со сроком пребывания в стране до 30 дней