İlham Əliyev Türkiyənin sabiq Prezidenti Abdullah Gülün başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Prezident İlham Əliyev Türkiyə Respublikasının sabiq Prezidenti Abdullah Gülü qəbul edib.
Dövlət başçısı Türkiyə Respublikasının sabiq Prezidenti Abdullah Güllə Bakıda, Türkiyədə və başqa ölkələrdə keçirdiyi görüşləri məmnunluqla xatırladı.
“Azərbaycan hər zaman bizim qəlbimizdə, könlümüzdədir”, - deyən Türkiyə Respublikasının sabiq Prezidenti Abdullah Gül Türkiyədə Baş nazir və prezidentlərin, o cümlədən özünün də ilk xarici səfərlərini Azərbaycana etməsindən məmnunluğunu ifadə etdi. Abdullah Gül ölkəmizə hər gəlişi zamanı Azərbaycanın sürətli inkişaf etdiyinin və daha da gözəlləşdiyinin şahidi olduğunu dedi.
Öz növbəsində dövlət başçısı kimi ilk rəsmi səfərlərinin Türkiyəyə həyata keçirdiyini məmnunluqla qeyd edən Prezident İlham Əliyev yüksək rütbəli dövlət məmurlarının da ənənəvi olaraq bu cür qarşılıqlı səfərlərinin önəmini vurğuladı.
Söhbət zamanı dövlətimizin başçısı son bir neçə ildə Azərbaycanda müxtəlif sahələrdə həyata keçirilən genişmiqyaslı islahatlarla bağlı məlumatları diqqətə çatdırdı.

Ильхам Алиев принял бывшего Президента Турции Абдуллаха Гюля
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял бывшего Президента Турецкой Республики Абдуллаха Гюля.
Глава государства с удовлетворением вспомнил встречи, проведенные с бывшим Президентом Турецкой Республики Абдуллахом Гюлем в Баку, Турции и других странах.
«Азербайджан всегда живет в нашем сердце, в нашей душе», - сказал бывший Президент Турецкой Республики Абдуллах Гюль, выразив удовлетворение тем, что в Турции премьер-министры и президенты, в том числе и он сам, свои первые зарубежные визиты совершают в Азербайджан. Абдуллах Гюль сказал, что в каждый свой приезд в нашу страну он становится свидетелем того, что Азербайджан стремительно развивается и становится краше.
С удовлетворением отметив в свою очередь, что первые официальные визиты как глава государства он совершал в Турцию, Президент Ильхам Алиев подчеркнул важность таких традиционных взаимных визитов высокопоставленных государственных чиновников.
В ходе беседы глава государства проинформировал о проводимых в Азербайджане в последние несколько лет широкомасштабных реформах в различных сферах.