İlham Əliyev İranın iqtisadi işlər və maliyyə nazirini qəbul edib
Prezident İlham Əliyev İran İslam Respublikasının iqtisadi işlər və maliyyə naziri, hökumətlərarası komissiyanın həmsədri Məsud Kərbasianın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Dövlətimizin başçısı Məsud Kərbasianı İran İslam Respublikasının iqtisadi işlər və maliyyə naziri vəzifəsinə təyin olunması münasibətilə təbrik etdi. Hökumətlərarası birgə komissiyanın işinə toxunan Prezident İlham Əliyev komissiyanın bundan sonra da uğurla və səmərəli fəaliyyət göstərəcəyinə əmin olduğunu bildirdi. Ölkələrimiz arasında ikitərəfli əlaqələrin çox sürətlə və uğurla inkişaf etdiyini deyən dövlətimizin başçısı bu əlaqələrin genişləndirilməsində dövlət başçıları arasında keçirilən görüşlərin xüsusi önəm daşıdığını vurğuladı. Əməkdaşlığımızın gözəl nəticələr verdiyini deyən Prezident İlham Əliyev ölkələrimiz arasında ticarət dövriyyəsinin ötən il 70 faiz, bu il isə 30 faiz artdığını bildirərək, əldə edilən bütün razılaşmaların icra olunduğunu dedi. Birgə önəmli transmilli layihələrin uğurla həyata keçirildiyini vurğulayan dövlətimizin başçısı bundan sonrakı illərdə də bu istiqamətdə səmərəli əməkdaşlığımızın davam etdiriləcəyini əminliklə söylədi.

Ильхам Алиев принял министра экономики и финансов Ирана
Президент Ильхам Алиев принял делегацию, возглявляемую министром экономики и финансов Исламской Республики Иран, сопредседателем межправительственной комиссии Масудом Карбасианом.
Глава нашего государства поздравил Масуда Карбасиана с назначением на пост министра экономики и финансов Исламской Республики Иран. Коснувшись работы межправительственной совместной комиссии, Президент Ильхам Алиев выразил уверенность в том, что она и впредь будет действовать успешно и плодотворно. Отметив, что двусторонние связи между нашими странами развиваются стремительно и успешно, глава государства подчеркнул, что встречи между главами государств имеют особое значение в расширении этих связей. Констатировав, что наше сотрудничество дает прекрасные результаты, Президент Ильхам Алиев сообщил, что торговый оборот между двумя странами в прошлом году вырос на 70 процентов, а в этом - на 30 процентов, все достигнутые договоренности выполняются. Подчеркнув, что совместные важные транснациональные проекты успешно реализуются, глава государства выразил уверенность в том, что наше плодотворное сотрудничество в этом направлении будет продолжаться и в предстоящие годы.