2023-cü ilin 30 mart tarixində Aktau şəhərində fəaliyyət göstərən Gürcü icmasının rəhbəri, Aktau şəhər Məsləhət Şurasının deputatı Natroşvili Arçil Şotaeviç Baş Konsulluğu ziyarət etmişdir.
2023-cü ilin 30 mart tarixində Aktau şəhərində fəaliyyət göstərən Gürcü icmasının rəhbəri, Aktau şəhər Məsləhət Şurasının deputatı Natroşvili Arçil Şotaeviç Baş Konsulluğu ziyarət etmişdir. Görüş zamanı regional iki tərəfli yüksək səviyyəli əlaqələrdən, Sumqayıt və Aktau şəhərləri arasında qurulmuş qardaşlamış şəhərlər çərçivəsində görülmüş işlərdən danışılmış və bu münasibətlərin bir sıra istiqamətlərdə daha da inkişaf etdirilməsi yönündə mövcud olan imkanlar ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.

30 марта 2023 года Генеральное консульство посетил глава грузинской общины, действующей в Актау, депутат Актауской городской думы Арчил Шотаевич Натрошвили. В ходе встречи речь шла о региональных двусторонних отношениях, о проделанной работе в рамках городов-побратимов, созданных между Сумгайытом и Актау, а также состоялся обмен возможностями дальнейшего развития этих отношений по ряду направлений.